Setakim, kablo ve plastik sektörüne yönelik kimyasallar için özel üretimler yapmak üzere kurulmuştur. Uzun yıllara dayanan tecrübemiz, Ar-Ge yatırımlarımızla sektördeki birçok üreticinin ihtiyaçlarına özel üretimler gerçekleştirmekteyiz. 7000 m²  açık alan ve 8000 m²  kapalı alan olmak üzere toplamda 15000 m² ‘lik bir alana kurulu üretim tesisimizde, hedeflediğimiz pazardaki farklı taleplere hızlı çözümler üretmenin yanı sıra birçok üreticiye yenilikçi ve optimum ürünler sunmaktayız.

Bugün 200’ü aşkın ürünle girişimci ekibimiz ve müşteri memnuniyeti odaklı üretim politikamız sayesinde sektörün önde gelen firmalarının tedarikçisi konumundayız. Setakim, değerlerinden ödün vermeden ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlamak için tüm gücüyle çalışmaktadır. Sektörün ve ülke ekonomisinin ihtiyaçlarına katkıda bulunmak amacıyla kaliteli mal ve hizmet üretip, yeni yatırımlar yapmaya devam etmektedir.

TOBB tarafından düzenlenen Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketinin sıralandığı TOBB Türkiye 100 Listesi’ne 2 yıldır girmenin haklı gurunu yaşıyoruz.

– 2020 – 100.sıra
– 2021 – 56.sıra

—————————————

Misyon

Misyonumuz, ürün ve hizmet kalitemizi geliştirerek müşterilerimizin talep ve beklentilerini en kısa sürede ve en üst düzeyde karşılamak, yurt içinde ve yurt dışında lider firma olmak, rekabet gücümüzü ve karlılığımızı artırmaktır.

—————————————

Vizyon

Yenilikçi, akılcı, bilimsel, ilkeli ve sorumlu yaklaşımımızla, şirketimizin hem ulusal hem de uluslararası pazarlarda etkinliğini ve verimliliğini artırmayı ve sektörde sürekli kendi yöntemlerini geliştiren öncü bir firma konumuna yükselmeyi hedefliyoruz.

—————————————

Çevre

Setakim olarak temel çevre politikamız olarak benimsediğimiz konulardan bahsetmek gerekirse;

Çevre ile ilgili tüm yasal yükümlülükleri yerine getirmek,

Sürdürülebilir bir gelecek için tüm faaliyetlerimizin çevre üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirmek,

Çevre bilinci oluşturmak ve bireysel sorumluluk kazanmak için çalışanlarımıza sürekli eğitim vermek,

Aynı ortamı paylaştığımız arkadaşlarımızla iş birliği yaparak çevresel koruma performansımızı artırmaktır.