Laboratuvar

Laboratuvarımız; Girdi Kontrolü,  Nihai Ürün Onay ve Ar-Ge Çalışmaları başlıkları altında 3 ana bölümden oluşmaktadır. Üretim aşamasının en önemli unsurlarından biri de Kalite Kontrol’dür. Ürettiğimiz her ürün, kalite kontrol testlerine tabi tutularak onay aşamasına geçilmektedir ve her ürün için ayrı dokümantasyon çalışması yapılmaktadır.

Kalite Kontrol aşamasından geçen ürünlerimiz Nihai Ürün Onay kısmında tüm değerlerin kontrolü sağlanarak onay sürecine girer ve teslimata hazır olduğu laboratuvar ekibimizce onaylanarak müşterilerimize gönderimi sağlanır.

Setakim Laboratuvarının geniş renk yelpazesi bulunmaktadır, tüm taleplere karşılık verebilmek adına laboratuvarımızda devamlı olarak Ar-Ge çalışmalarını sürdürmekteyiz. İstenen renk talebini karşılayabilmek için yapılacak olan çalışma sayısını minimize etme hedefimiz için Ar-Ge çalışmalarına önem vermekteyiz.

Kalite Testleri ve Test Standartları

Setakim olarak biz en verimli ve göz alıcı renkli ve siyah masterbatch ’ler & en etkili additive ’ler üretiyoruz. Özel olarak laboratuvarımızda çalışarak tam sentetik telekominikasyon kablo jelleri üretiyoruz. Uzman ekibimizle ürettiğimiz pasta boyalar pvc uygulamalarında üstün dispersiyon sağlıyoruz. Ayrıca enjeksiyon, film, kalıplama, şişirme vb. birçok prosese uygun ekonomik maliyetli masterbatch ’ler üretiyoruz. Çevre duyarlılığı konusundaki etik değerlerimiz, hızlı müşteri geri dönüşlerimiz, takım ruhuyla çalışan ekibimizle mevcut ve potansiyel tüm plastik ve kablo üreticisi müşterilerimize hizmet vermekten mutluluk duyarız.